Program

Levi Fouché (řečník)

Náš letošní hlavní řečník k nám přijede z Jihoafrické republiky. Leviho životním cílem je oslavit jméno Ježíš vším, co dělá. Proto se také rozhodl opustit slibnou kariéru v modelingu a místo toho se naplno věnovat službě Bohu. Vystudoval 3 roky Školy nadpřirozené služby v Bethelu v Kalifornii a viděl Boha mocně jednat skrze uzdravení, zázraky a prorocké dary.

Dnes slouží ve své domovské církvi v Johannesburgu, ale cestuje také po světě a touží povzbuzovat novou generaci reformátorů čerstvým zjevením a poselstvím o Boží dobrotě, milosti a moci. Nedávno založil vlastní službu s názvem Reverent Collective, jejímž posláním je přinášet Boží řešení do všech oblastí naší kultury.


Kapely

Lévi worship

V pátek večer se můžete těšit na kapelu Lévi. Ta ovšem nemá nic společného s naším hlavním řečníkem. Kdo trochu sleduje českou křesťanskou hudební scénu, určitě tuto kapelu už zaznamenal, třeba na hlavním pódiu festivalu United. Zpěváka Filipa Zavřela možná znáte i z jiných hudebních projektů, na Konektoru jste ho v minulosti mohli vidět s kapelou Jedním srdcem i v roli řečníka. Lévi chtějí přinášet do české církve moderní worship a hledat pravý smysl uctívání. V jejich repertoáru najdete nové autorské skladby i známé písně.

Aioneth

Sobotní večer patří kapele Aioneth. Tahle pražská formace pod svým dřívějším názvem MlasK (Mladí s Kristem) vydala už dvě alba autorských písní. Žánrově se pohybuje především někde kolem rocku, s prvky progressive a alternative, elektronické hudby a další. Přestože hudebně vychází především z rocku, snaží se hudbu dělat novým neotřelým způsobem. Aionteh touží, aby se posluchači skrze jejich hudbu setkali s Bohem a poznali, jaký je.

Jirka&David

V sobotu ráno nás povedou do chval Jirka Hubálek a David Mušinský. Toto skvělé duo se dalo dohromady speciálně pro Konektor.


Další aktivity

Úniková hra

Být ve škole po vyučování je samo o sobě pěkná otrava. A teď si představte, že vás tam navíc někdo zamkne! Co se to děje? Jak se dostat ven? Jisté je, že to musíte zvládnout za pouhých 60 minut, jinak se stane katastrofa! Vyzkoušejte si svůj důvtip a týmovou spolupráci v jedinečné únikovce vytvořené jen a pouze pro Konektor.

Tělocvična

Kdo si chce dát trochu do těla, nenechá si ujít řádění v tělocvičně – mučírně. Jestli znáte našeho hlavního tělocvikáře Honzu Janka, je vám jasné, že bez potu to nepůjde. Ale zároveň je zajištěna pořádná porce zábavy.

Workshopy a semináře

Sobotní odpoledne bude věnováno kreativitě a praktickému zkoušení různých zajímavých věcí podle vašeho výběru. Můžete odhalit své obdarování, zdokonalit se v tom, co už děláte, nebo prostě jen objevit nový úhel pohledu na život s Bohem. Čeká vás třeba chvála tancem a prapory, uctívání malováním prorockých obrazů, příprava divadelní scénky, praktická evangelizace či parafráze biblických textů.

Tanec (Mike)

Přijď získat více svobody od lidí, odhodlej se ztratit svojí důstojnost, začni s růstem do maximálky svého potenciálu, přijď být sám sebou a objevit další část sama sebe. V neposlední řadě, přijď vyrůst v tvém projevu vztahu s Otcem. Tanec nemusí být něco co tě láká a může to být něco co běžně děláš, v tom případě, přijď a povzbuď druhé.

(Ne)srozumitelná Bible (Katka)

Je Bible, kterou máme, opravdu pro každého? Rozuměl by jí náš nevěřící spolužák? A co kdyby si ji přečetl muslim, Eskymák nebo domorodec z papuánského pralesa? Znali by význam slov „pokání“ a „spasení“, nebo to je už příliš mnoho „křesťanštiny“? Dozvíte se, jak a proč se Boží slovo šíří do všech národů a na jaká úskalí narážejí překladatelé Bible i kazatelé při snaze předat to podstatné. Své místo tu bude mít tuleň Boží, podobenství o snězené ovci i Ježíš z Nošovic. Na závěr se pokusíme sami vytvořit parafrázi biblického textu tak, abychom předali jeho poselství i lidem, kteří neznají biblické reálie.

Malování (Dita)

Existují různé způsoby, jak s námi Bůh komunikuje. Věřil/a bys, že spolu s ním můžeme tvořit i obrazy? Zažij radost z tvoření, překonej své obavy a buď spolu s ostatními kreativní. Naučíš se jak očekávat na Boží inspiraci a vedení při své tvorbě a dozvíš se jak obrazy mluví a dokonce i něco o "životě s barvou".

Divadelní workshop (Anet)

Moto: "Z introvertů uděláme extroverty!"

Do ulic! (Jenda)

Myslíš si, že křesťaství patří jen mezi 4 zdi kostela či modlitebny? Přijde ti děsivá představa oslovit neznámého člověka na ulici nebo v parku? Vydej se s námi zbořit své zajeté představy a obavy a sdílet se o tom, jak je Bůh dobrý, s lidmi ve městě. Možná budeš až překvapen, jak je to někdy snadné. Bůh chce v tomhle světě použít právě tebe.

Osobní prorocká služba

Možná vás něco trápí, možná v některé oblasti života hledáte cestu a možná prostě jen chcete v životě s Bohem jít dál a hlouběji. Neváhejte využít nabídku osobní prorocké a modlitební služby od několika zkušených Bohem obdarovaných služebníků.

Modlitební místnost

Na akci plné lidí je někdy těžké najít si chvíli pro osobní ztišení a modlitbu. Právě k tomu ale slouží modlitební místnost, kde vás nikdo nebude rušit. Odvažte se opustit na chvíli partu kamarádů a zažít setkání s Bohem na kolenou.

Čajovna

Jestli je na vás toho programu až příliš, přijďte si na chvíli odpočinout do čajovny. Kromě nabídky výborných čajů je to hlavně místo, kde si můžete popovídat se starými i novými přáteli. A kdyby náhodou zábava vázla, nabízíme k zapůjčení deskové hry.